Zloženie tela a ďalšia telesná diagnostika

Patentovaná technológia DSM BIA a DSMF BIA vám umožňuje presné meranie bez ohľadu na pohlavie, vek, chorobu alebo etnický pôvod. Naša technológia nevyužíva, tak ako iné BIA zariadenia, empirický odhad. Vďaka prístrojom InBody môžete mať jasný prehľad o tom, kde konkrétne ste zredukovali telesný tuk alebo nabrali svalovú hmotu.

Vyskúšajte merania
na prístroji InBody

Prístroj InBody využíva 6712 pracovísk po celom svete

Nájdite najbližšie pracovisko

Chcete meranie
poskytovať?

Kvalita bez kompromisov a profesionálne výsledky.

Naše produkty

Kto sme? Sme InBody!
Predstavenie spoločnosti InBody.

Na začiatku 90. rokov zakladateľ a generálny riaditeľ našej spoločnosti InBody Dr. Kichul Cha rozpoznal, že dostupné BIA zariadenia majú obmedzené funkcie a ich výsledky sú zavádzajúce. Často boli nepresné a z lekárskeho hľadiska nepoužiteľné. Navrhol teda niečo lepšie.

Spoločnosť InBody vznikla v roku 1996. O dva roky neskôr sa zrodilo prvé zariadenie InBody. Dnes sa spoločnosť InBody rozrástla z malého biotechnologického startupu v Južnej Kórei na nadnárodnú korporáciu s pobočkami a distribútormi vo viac ako 80 krajinách. Naši zákazníci nám dôverujú v poskytovaní presných a užitočných údajov o zložení tela ich klientov, pretože vedia, že InBody spája pohodlie, presnosť a reprodukovateľnosť do jedného ľahko použiteľného zariadenia.

Zloženie tela
Z čoho vlastne sme?

Ľudský organizmus sa skladá z beztukovej telesnej hmoty (FFM), ktorú tvorí voda, minerálne látky a svalová hmota (proteíny). Druhou zložkou je tuková hmota, ktorú môžeme lokalizovať v podkožnom, útrobnom (viscerálnom) a vo vnútrosvalovom tkanive, pričom najviac tuku sa ukladá v podkoží.

U zdravých dospelých osôb môžeme percentuálne zastúpenie jednotlivých zložiek tela považovať za konštantné. S pribúdajúcim vekom rastie podiel tukovej hmoty a klesá podiel vody. Významné rozdiely v zložení tela sú aj v rámci pohlavia, keď ženy majú vyšší obsah tuku než muži.

Príprava na meranie
Sprievodca pre získanie správneho výsledku.

V záujme získania informatívnych výsledkov musíme dbať na správnu prípravu pred meraním. Vzhľadom na to, že prístroje InBody pracujú metódou DSM-BIA (metóda priamej segmentálnej multifrekvenčnej bioelektrickej impedančnej analýzy), ktorej princíp je založený na meraní elektrického odporu jednotlivých tkanív ľudského tela, tak je potrebné dodržať pred meraním nasledujúce podmienky. Tu sú uvedené tie najdôležitejšie.

BIA technológie a interpretácia pre ženy.
Mnoho informácií o vašom zdraví.

Prístroje InBody dokážu zmerať veľa telesných parametrov. Najdôležitejší z nich je množstvo kostrových svalov, telesného tuku, minerálnych látok a množstvo telesnej vody. Množstvo svalovej hmoty a tuku sa potom zmerajú aj v jednotlivých telesných segmentoch (ľavá ruka, pravá ruka, trup, ľavá noha, pravá noha).

Optimálne množstvo všetkých parametrov je stanovené buď referenčnými hodnotami v zátvorke za nameranou hodnotou, alebo percentuálnym vyjadrením, kde 100 % označuje ideálnu hodnotu. Obe tieto meradlá sú stanovené podľa WHO pre konkrétneho jedinca, podľa výšky, veku a pohlavia.

Prémiové modely InBody (InBody 770, InBody 970, InBody S10 a BWA) dokážu merať aj tzv. fázový uhol buniek, ktorého hodnota poukazuje na celkový stav jedinca. Fázový uhol by mal minimálne dosahovať hodnotu 5.

 

BIA technológie a interpretácia pre mužov.
Mnoho informácií o vašom zdraví.

Prístroje InBody dokážu zmerať veľa telesných parametrov. Najdôležitejší z nich je množstvo kostrových svalov, telesného tuku, minerálnych látok a množstvo telesnej vody. Množstvo svalovej hmoty a tuku sa potom zmerajú aj v jednotlivých telesných segmentoch (ľavá ruka, pravá ruka, trup, ľavá noha, pravá noha).

Optimálne množstvo všetkých parametrov je stanovené buď referenčnými hodnotami v zátvorke za nameranou hodnotou, alebo percentuálnym vyjadrením, kde 100 % označuje ideálnu hodnotu. Obe tieto meradlá sú stanovené podľa WHO pre konkrétneho jedinca, podľa výšky, veku a pohlavia.

Prémiové modely InBody (InBody 770, InBody 970, InBody S10 a BWA) dokážu merať aj tzv. fázový uhol buniek, ktorého hodnota poukazuje na celkový stav jedinca. Fázový uhol by mal minimálne dosahovať hodnotu 5.

Ako získať výsledok z InBody770?
Správny postup pre získanie výsledku.

Pre získanie presných výsledkov z InBody770 platia totožné pravidlá ako pri všetkých ostatných modelov InBody. Po dodržaní všetkých podmienok (pozri opis pri videu vyššie) je ďalej dôležité mať čisté dlane a chodidlá (napr. pred meraním nepoužívať mastné krémy). V prípade suchej pokožky môžeme pokožku, ktorá bude v kontakte s elektródou. jemne navlhčiť, aby sme zabezpečili optimálnu vodivosť.

Ďalej je dôležité zaujať pri meraní správnu pozíciu tela.

Postavíme sa na nášľapnú dosku a zarovnáme chodidlá presne na plochu nožných elektród. Po ustálení hmotnosti chytíme do rúk držadlá, pričom palce umiestnime na horné oválne elektródy a ostatné prsty objímu elektródy na spodnej časti držadla.

Potom ruky upažíme od tela tak, aby sa nedotýkali trupu. Zároveň kontrolujeme, či sa nohy vzájomne nedotýkajú v slabinách. Ak by sa pokožka oboch nôh vzájomne dotýkala, je dobré použiť nejaký elektrický izolant, napr. list papiera. Vzájomný dotyk ako nôh, tak rúk s trupom tela môže mať za následok skreslenie výsledkov. Túto pozíciu tela udržujeme po celý čas merania (kým sa na displeji InBody nezobrazí 100 %).

InBody Spotlight
Christopher Kist of Cincinnati Children's Hospital

Christopher Kist je ozajstným zákazníkom InBody a nedostal zaplatené za jeho hodnotenie.


Vezmite na vedomie, že vyhlásenia a názory patria výhradne jednotlivcom, ktorí ich vyjadrili, pokiaľ sa neuvádza inak. Kopírovanie alebo ďalší prenos tohto videa nie je povolené a bude predmetom občianskoprávnych a trestnoprávnych škôd/žalôb.

Bazálny metabolizmus
určuje, či budeme alebo nebudeme zhadzovať prebytočné kilá

Bazálny metabolizmus (BMR) je definovaný ako minimálne množstvo energie potrebné na zachovanie základných životných funkcií. Kalorický príjem, dokonca aj v rámci redukcie hmotnosti, by rozhodne nemal byť nižší ako hodnota BMR.

Túto energiu využíva najviac náš mozog, srdce, pľúca a ďalšie naše vnútorné orgány, svaly a koža. Či máte optimálny alebo pomalý metabolizmus, odhalíte aj pomocou prístroja InBody. Väčšina ľudí vôbec netuší, že práve spomalený bazálny metabolizmus môže byť jednou z príčin obezity či nadváhy. Hodnota bazálneho metabolizmu nie je konštantná celý život, znižuje sa s vekom a so stratou svalovej hmoty. Naopak, zvyšuje sa kardiorespiračným cvičením a s nárastom svalovej hmoty. Choroba, konzumované jedlo a nápoje, teplota prostredia a množstvo stresu môžu ovplyvniť náš bazálny metabolizmus, a teda aj našu telesnú hmotnosť.

Retencia vody
Zadržiavanie vody môže viesť až k opuchom

Voda tvorí viac ako polovicu hmotnosti dospelého človeka. Jej obsah sa mení s vekom a je závislý od pohlavia.  U dospelých a zdravých mužov je to cca 60 – 65 %, u žien môže v dôsledku postupného zväčšovania tukového podielu klesnúť podiel vody na 55 %. Čím je teda viac tukového tkaniva, tým menší podiel telesnej hmotnosti pripadá na vodu. Voda výrazne ovplyvňuje našu hmotnosť, u dospelých ľudí sa môže v dôsledku zadržiavania vody zvýšiť telesná hmotnosť až o 3 kg bez toho, aby došlo k viditeľným a hmatateľným opuchom. Najčastejšími „režimovými“ chybami, ktoré môžu spôsobiť zbytočné zadržiavanie telesnej vody, sú nedostatočný pitný režim, nadmerná konzumácia sladkých a slaných potravín, príliš časté pitie kávy a alkoholu a tiež nedostatok pohybu.

Vitamín D
Slnečné žiarenie nestačí

Prístroje InBody vám dokážu zmerať celkové minerálne látky, navyše dokážu rozlíšiť minerálne látky viazané v kockách. Toto je veľmi užitočné napríklad u malých športovcov, kde sa často vyskytuje nízka kostná hustota alebo nedostatočná aktívna svalová hmota. Mali by sme teda dbať na stravu bohatú na vitamín D a vápnik. Vitamín D pomáha organizmu vstrebávať vápnik z čriev, preto je dôležitý pre zdravie kostí. Zdrojom sú najmä tučné ryby (sardinky, tuniak, losos), tiež vajcia, pečeň či mliečny tuk. Vitamín D čiastočne prijímame aj slnečným žiarením. Nedostatok vitamínu D môže v detskom veku spôsobiť krivicu, ktorej následkami sú krehkosť, lámavosť a deformácia kostí. U dospelých vedie nedostatok vitamínu D k ochoreniu zvanému osteomalácia. Kosti sa stávajú krehkými a lámavými v dôsledku nedostatočného ukladania vápnika do kostí. Nedostatočné ukladanie vápnika spôsobuje ich demineralizáciu.

Vzdelávacie, zdravotné a vedecké pracoviská, ktoré na svoju prácu využívajú profesionálne prístroje InBody

Zobraziť všetky pracoviská

Aplikační centrum BALUO

U Letiště 847/30,

779 00 Olomouc

Centrum Cambridge Diet – Hana Borkovcová

BRNO-AZ TOWER (2.NP atrium)

Pražákova 1008/69

639 00 Brno – Štýřice

Bomton Power Concept

Václavské náměstí 43

Praha

Balance Club Brumlovky

Vyskočilova 2/1100

140 00 Praha 4

PETRA CLINIC PRAHA

Pasáž Světozor (Palác Ligna)

Vodičkova 791/39

110 00 Praha 1

Nutriční poradna FitBee Praha

Sokolovská 445/212

18000 Praha 8 Libeň

Slovenská poĺnohospodárská univerzita v Nitre

Tr. Andreja Hlinku 2,

949 76, Nitra

Medinea s.r.o. - Poradňa zdravého životného štýlu - InBody 720

Martinengova 28,

811 02, Bratislava

Jesseniova lekarska fakulta UK - Univerzita Komenského

L. Novomeského 9,

036 01 Martin

VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s.

J. Jonáša 1,

843 02, Bratislava

Fakultní nemocnice Brno

Jihlavská 20,

625 00, Brno

Fakulta športu PU v Prešove

Ul. 17 novembra č. 13,

080 01, Prešov

Univerzita Komenského v Bratislave LEKÁRSKA FAKULTA

Spitalska 24,

813 72, Bratislava

Univerzita Obrany Fakulta vojenského zdravotnictví

Třebešská 1575,

500 01, Hradec Králové

Lázně Dolní Lipová

Lipová-lázně 248

Katedra antropologie a zdravovědy - UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI

Žižkovo nám. 5

Olomouc

Spa hotel St.Joseph ROYAL REGENT

Zahradní 7,

360 01, Karlovy Vary

Resort Svatá Kateřina

Svatá Kateřina 327,

394 64, Počátky

Fakulta tělesné kultury - UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI

tř. Míru 111,

Olomouc

OB klinika a.s. - Centrum pro léčbu obezity a metabolických poruch

Pod Krejcárkem 975,

130 00, Praha

Univerzita Karlova v Praze - Fakulta tělesné výchovy a sportu

José Martího 31,

162 52, Praha

Masarykova univerzita - Ústav preventivního lékařství LF MU

Kamenice 5

625 00 Brno

ASC Dukla Praha

Pod Juliskou 1,

160 41 Praha 6 – Dejvice

SLOVAK UNIVERSITY OF AGRICULTURE IN NITRA

SLOVAK UNIVERSITY OF AGRICULTURE IN NITRA

FACULTY OF AGROBIOLOGY AND FOOD RESOURCES

Trieda Andreja Hlinku 2

949 76 Nitra

Slovak Republic